Dünyada 1970 yılında 57 milyon tonu avcılık 3 milyon tonu yetiştiricilik olmak üzere sadece 60 milyon ton balık tüketilirken bugün 95 milyon ton avcılık ve 75 milyon ton yetiştiricilik yoluyla toplam 170 milyon ton balık tüketilmektedir. Dünyada kişi başına balık arzı, yetiştiricilikte yaşanan dinamik büyüme sayesinde yeni bir rekorla 20 kg’ı geçmiştir. Bu nedenle dünya çapında yüz milyonlarca insan için önemli bir gıda ve gelir kaynağı olan balığın en doğru yöntemlerle işlenmesi ve sofralara sunulması gitgide daha fazla önem kazanmaktadır.

Cantek, denizden veya tatlı sudan sofraya kadar uzanan yolda gerek yetiştirme gerekse de avcılık alanlarındaki her çeşit deniz ürününü işleyen fabrikalar üretmektedir. Balıkçılık ve su ürünleri üzerine büyük bir deneyime, uzman ekibe ve eğitici eserlere sahip olan Cantek;

  • Levrek, çipura, alabalık gibi kültür balıklarının
  • Uskumru, sardalye, ton, gibi deniz avcılığı balıklarının
  • Sazan, alabalık, yayın gibi tatlı su balıklarının
  • Karides, kalamar, ahtapot, midye, istiridye gibi deniz ürünlerinin

İşlenmesi konusunda sayısız proje geliştirmiş, dünyanın birçok yerinde kurulumlar yapmıştır.

Su ürünlerinin doğru işlenmesi ve muhafazası ancak modern, teknolojik, çevreye duyarlı ve verimli çalışan tesislerde mümkündür. Kullanıcı beklentilerine göre her ebatta terzi işi projeler geliştiren Cantek, kullanıcısına en uygun niteliklerde balık işleme tesisleri üretir. Balıkçılık konusunda uzman ekibiyle tesislerin projelendirme, üretim, montaj, servis, garanti ve takibini tek elden sunar. 

Cantek su ürünlerinin işlenmesinde her beklentiye cevap verebilecek esnek üretim gücü ile; konserve, füme veya dondurulmuş ürünler üretimi; kurutma; uzun süreli muhafaza tesislerinden, balık unu ve balık yemi tesislerine kadar su ürünleri ile ilgili geniş bir ürün ve hizmet yelpazesine sahiptir. Dünyanın her yerinde danışmanlık hizmeti verir, proje geliştirir ve kurulum yapar.


Size en uygun ve yenilikçi çözümü sunuyoruz